metayapi@metayapi.com

90 (224) 444 63 82

Hakkımızda

Biz Kimiz ?

İnşaat sektörünün genç ve dinamik şirketlerinden biri olan Metayapı, 1999 yılından bu yana yapmış olduğu sanayi yapıları ve markalı konut projeleri ile kalite ve güven odaklı hizmet anlayışına devam etmektedir.

Günümüzde ekonomik koşullar, çevresel faktörler ve küreselleşme gibi etkenler yapı sektöründe daha farklı beklentiler oluşturmuştur. Metayapı, bu beklentilere deneyimli kadrosu, sağduyulu ve çözüm odaklı yaklaşımları ile yanıt bulmayı hedeflemiştir.

Şirketimiz; tekstil, gıda, otomotiv gibi çeşitli alanlarda başarı ile faaliyetlerini sürdüren birçok kuruluşa proje hizmeti vermenin yanı sıra çevreye saygılı, güvenilir, nitelikli konut projeleri de üreterek birçok aileyi ev sahibi yapmayı amaç edinmiştir.

NEDEN META YAPI ?

Metayapı, 1998 yılında kuruldu. Kurulduğu günden itibaren istedik ki ekonomik şartlara göre kalitesi değişmesin, bir prensibi ve karakteri olsun. Öyle bir çizgisi olsun ki yaptığı işlerde her zaman kaliteyi sunsun ama ekonomiyi unutmasın. Metayapı öyle bir şirket olsun ki başarısı cirosuna değil, memnuniyete bağlı olsun. İş ortaklarına her zaman onların duymak istediklerini değil, menfaatlerine uygun olanı söylesin.

Metayapı sanayi yapıları ve konut üretiyor. Ama öncelikle proje üretiyor. Proje, bizim için iki kilo kâğıttan ibaret değil, proje bizim için inşaata başlamak için aşılması gerekli bir bürokratik engel de değil. Çünkü, biz fabrika inşaatlarında da, nitelikli konut projelerinde de imalatı iyi bildiğimiz kadar, tasarımı da iyi biliyoruz. Özellikle Bursa’da görüyoruz ki imalatı bilenler projeyi, proje üretenler imalatı iyi bilmiyor.

İşte Metayapı’nın tercih edilmesindeki en önemli nedenlerinden biri burada ortaya çıkıyor.
İnşaat ve taahhüt işleri standart koşulları oluşmayan, ortada mal ve hizmet yokken maddi koşulların irdelendiği, kıyaslandığı işlerdir.

Metayapı gibi firmaların en büyük dezavantajı budur. Zira Metayapı’nın üreteceği bir yapıyı diğerleriyle kıyas ederken, farkını ve kalitesini çözemeyebilirsiniz. Bir fabrika, sanayi yapısı, nitelikli konut, vb. bir inşaat işiniz olacaksa daha önce tamamladığımız işlerimizi gözden geçiriniz, mutlaka tanıdığınız bir firma veya kişiye rastlayacaksınız, bizi onlara sorunuz.

Metayapı, tamamladığı projeleri ile bağlarını koparmayan, iş ortakları ile masanın iki farklı tarafında oturmayı sevmeyen bir yapıya sahiptir. İnşaat sektöründe en ufak bir malzemenin bile yüzlerce kalite ve fiyat alternatifi varken, yaptıracağınız sanayi yapısı ya da alacağınız konutu nasıl kıyas edebilirsiniz ? Birlikte çalışacağınız firmadaki en önemli özelliğin şeffaflık ve profesyonellik olduğunu düşünüyorsanız sizleri Metayapı’ya bekliyoruz.